Paulo Coelho sözleri ve alıntıları

Seni seviyorum, çünkü bütün evren sana ulaşmam için işbirliği yaptı.

“Because, wherever your heart is, that is where you´ll find your treasure”Çünkü kalbiniz her neredeyse, hazinenizi bulacağınız yer orasıdır.

“Dünyanın bütün dağlarında, ormanlarında, bîr tek yaprağı bile bir başkasının tıpkısı olarak yaratmamıştır Tanrı. Oysa siz farklı olmayı delilik sayıyorsunuz.”

İnsanlar bir yığın acayip şeyler söylüyorlar. Bazen, koyunlarla birlikte yaşamak çok daha iyi, konuşmaz koyunlar, yiyecek ve su aramaktan başka bir şey yapmazlar. Ya da kitaplar, dinlemek isterseniz size ilginç öyküler anlatır kitaplar. Ama insanlarla konuşurken durum başka, öylesine tuhaf şeyler söylerler ki, konuşmayı nasıl sürdüreceğinizi bilemezsiniz.

Bir düşü gerçekleştirme olasılığı yaşamı ilginçleştiriyor.

Katillerin en kötüsü, yaşam sevincimizi öldürendir.

– Öyleyse neden yüreğimi dinlemek zorundayım?- Çünkü onu susturmayı hiçbir zaman başaramazsın. Hatta onu dinlemiyormuş gibi yapsan da o gene oradadır, göğsündedir; hayat ve dünya hakkında ne düşündüğünü sana tekrarlamayı sürdürecektir.- Bir hain olsa da mı?- İhanet, senin beklemediğin bir darbedir. Ama sen yüreğini dinleyecek olursan, sana baskın yapmayı hiçbir zaman başaramayacaktır. Çünkü onun düşlerini ve arzularını tanıyacaksın ve onları hesaba katacaksın. Hiç kimse kendi yüreğinden kaçamaz. Bu nedenle en iyisi onun söylediklerini dinlemek. Böylece, kendisinden beklemediğin bir darbe indirmeyecektir kesinlikle sana.

Ona ceketimi verme önerimi reddetti. Belki de onun dünyasında mevsim yazdı.

En iyisini sonraya saklamayın. Yarının ne getireceğini bilemezsiniz.

”Bazı kapıları kapayın.Gururunuzdan dolayı değil,artık hayatınıza uygun olmadıkları için.”

Paulo Coelho sözleri ve alıntıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir