Paylaşılacak Dini Sözler

Paylaşılacak Dini Sözler
“Sen kendin fâniyken dertlerin nasıl bâki olabilir?”

 Kıyamete kadar her yol açık:

Ebubekirliğin yolu da açık,
Ebu Cehilliğin yolu da açık..

 Edepli olma gayreti, günahlarla araya haya perdesinin çekilmesini sağlar ve kulu günahlardan alıkoyar.

 Sen yerde yürüyorsun, yerde doğdun ama göklere kanat açmak için yaratıldın. O yüzden sen yerde mutlu olamazsın, ulvî bir âleme kanat açmadan rahat edemezsin..

Hz. Mevlânâ

 “Mümine gelen her bela, günahlarına kefaret olur.” (Buhari)

“Ey iman edenler, sabır ve namaz ile ALLAH’tan yardım isteyin. Çünkü ALLAH elbette sabredenlerle beraberdir.” (Bakara 153)

Sabredenlere, mükâfatlar hesapsız olarak verilir. (Zümer 10)

Dünya Sana Mescit Olur

 “Sosyal ağlar denilen yerler var, herkes orada çok insancıl, çok duyarlı, çok hümanist, çok hoşgörülü. Yazarak iyi biri olmak kolay iş.”

 “Onlar bâtılı seviyorlar, biz Hakkı seviyoruz.”

Cahit Zarifoğlu

 Hamaratlık, tereyağı ve çikolatayla yapılan birşey değildir. Hamaratlık biraz bulgur biraz ekmekle eline bakanları doyurabilme yeteneğidir.

Akıllı olmak, çıkarlarını en iyi şekilde hesaplayıp sürekli kazanman değildir. Akıllı olmak, ortasında kalakaldığın dört yanı kapalı yollarda bir taşa dahi zararın dokunmadan sabrederek çıkış yolu için çabalamandır.

Vefa, Allahın kulu olduğunu unutmamandır. Dünyanın geçici olduğunu unutmamandır. Sana ufacık bir iyiliği dokunmuşu dahi unutmamandır.

Kazanmak, çok zengin olman demek değildir. Birini altetmiş olman hiç değildir. Kazanmaların gerçek olanı ahirette açıklanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir