Kurban Bayramı Sözleri

Kurban Bayramı Sözleri

Kurban Bayramı Mesajları
Kurban Bayramı Mesajları Resimli

ANLAMLI BAYRAM MESAJLARI

-mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Bu hayırlı günde dualarınız kabul olsun. Dualarınızı noksan etmeyin…
-mübarek Kurban Bayramını sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve rahatlık içinde geçirmenizi diliyoruz. Mutlu Bayramlar…
-Küskünlerin sulhtığı, sevenlerin bir araya gelmiş olduğu, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Kurban Bayramınız mübarek olsun.
-Gönüller bir olsun bu mübarek ayda düşüncelerimiz hem fikir olsun allah’ın yolunda, hayırlara vesile olsun bu mutlu gün tüm Müslümanlara Kurban Bayramı’nız mübarek olsun canım arkadaşlarıma.
-kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce tanrı’a sonsuz şükürler olsun Kurban Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun. Bayramınız kutlu olsun…
-mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Bu hayırlı günde dualarınız kabul olsun. Dualarınızı eksik etmeyin…
-kutsal Kurban Bayramını sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve huzur içinde geçirmenizi dileriz. Mutlu Bayramlar…
-Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya gelmiş olduğu, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Kurban Bayramınız mübarek olsun.
-Gönüller bir olsun bu mübarek ayda düşüncelerimiz hem fikir olsun allah’ın yolunda, hayırlara vesile olsun bu mutlu gün tüm Müslümanlara Kurban Bayramı’nız mübarek olsun canım arkadaşlarıma.
-kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce allah’a sonsuz şükürler olsun Kurban Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun. Bayramınız mübarek olsun…
Kurban bayramının gelmesiyle beraber Müslamanlarda sevinçli bir telaş yaşanmaya başladı. Birlik ve beraberliğin temsilcisi bayramlar her bir Müslüman kul için fazlaca önemli olmuş ve adeta bizler için sevdiklerimize kavuştuğumuz bir bahane olmuştur. Dargınların, ayrı olanların, küslerin, kırgınların biraraya gelerek sulhtığı ve her gününü anlamlı güzel bir şekilde geçirmeye çalıştığı Kurban Bayramına sayılı günler kala sizlere haberde en güzel bayram mesajlarını derledik. Yakınlarınıza ister bayramda ister bayramdan önce yollayarak Kurban Bayramlarını kutlama edebilir gönüllerini alabilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz en güzel bayram mesajları..

Yüreğine damla damLa ümit, günLerine bin tatlı mutluluk dolsun. Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzün ve gülün hiç solmasın. Kurban Bayramın kutlu olsun…
Bir avuç yakarma, bir kucak sevgi, sıcak bir bildiri kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak armağan daha da yaklaştırır bizi birbirimize…Kurban Bayramında olduğu şeklinde…
Mutluluğun Türkiye enflasyonu kadar yüksek, üzüntün memur maaşı kadar azca, geleceğin ise Demirel’in kafası kadar parlak olsun, Kurban Bayramın mübarek olsun!
Kurban Bayramını Sevdıklerınızle birlikte Saglık Ve huzur Icınde Gecırmenızı Dılerız. Bu Bayram Tum Insanlıga Hayırlı Olsun!
Tanrı bayramınızı hayırlı kutsal etsin, inayetiyle gönlünüzü dolaşsın ve sizleri ağır bir sorumluluk altında tutmasın. Kurban Bayramınız mübarek olsun…
Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, hakikaten güzel ve bereketli bir Kurban bayramı dileriz. Hayırlı Bayramlar…
Hayır kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurbɑn Bayramının, yaşamış olduğunız tüm sorunları alıp götürmesi dileğiyle, Hayırlı Bayramlar.
Ruhunuz ve çevreniz tadlansın, gercekten güzel ve bereketli bir bayram dileriz.
Her ilkbaharda gelinciklerin en guzel başlangıçları mujdelemesi gibi, bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesi dilerim. Kurban Bayramını kutluyorum…
Her bayramda hatırlanmak ve hatırlatmak için, Kurban Bayramınız mübarek olsun.
Mübarek Kurban Bayramınızı kutlama eder hayırlara vesile olmasını dileriz. Bu hayırlı günde dualarınız kabul olsun. Dualarınızı noksan etmeyin…
mübarek Kurban Bayramını sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve refah içinde geçirmenizi dileriz. Mutlu Bayramlar…
Kurban-bayrami-mesajlari-2.Jpg
Küskünlerin sulhtığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Evrenın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce allah”a sonsuz şükürler olsun Kurban Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun. Bayramınız kutlu olsun…
Allah’u Teala bu mübarek Kurban Bayramınızı hayırlı işlerinizin başlangıcı olarak kabul etsin. Kurban Bayramınız hayırlı ve mübarek olsun.
Kurban Bayramı Sözleri

Kurban Bayramı Sözleri

Bir avuç yakarma, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj, kapatır mesafeleri birleştirir gönülleri kalbiniz nur, haneniz rahatlık dolsun, Bayramınız kutsal olsun.
Bu Kurban Bayramında beraber aynı sofrada yer almasak da bir sonraki bayramda yanınızda olacağız ne olursa olsun.. Kurban Bayramınız kutsal Olsun
Bu kutsal bayramda kalplerinizde barış, gözlerinizde umut, çevreınızda sevgi olsun. Kurban Bayramınız kutsal Olsun.
Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul ve Kurban Bayramınız kutsal olsun!

Bayramınız kutlu olsun.

Bayramınız mübarek olsun.

Hayırlı ve güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle. Bayramınız kutsal olsun.

Tanrı İbrahim (a.S.) benzer biçimde itaatkar, İsmail (a.S.) benzer biçimde teslimiyet gösterenlerden eylesin. Bayramınız mübarek olsun.

Bayramlar, insanoğlu arasındaki karşılıklı sevgi ve saygı duyulanın perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, sulhtıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Kurban Bayramınız kutsal olsun.

Bu mutlu günde, güzel insanlara, özel insanlara, hani vazgeçemediklerimize, sevgilerimizi, saygılarımızı, dualarımızı gönderiyoruz. Her gününüz bir bayram olsun.

Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, mutlu, umutlu, bereketli bir bayram dileriz.

Gülerek geldi kutsal Kurban Bayramı, şimdi ellerim havada dua ediyorum Yaradan’ıma bu mübarek Kurban Bayramında hepimiz mutlu olur inştanrı dualarım tanrı’ıma.

Kalplerde sevgi olsun, gözlerimiz ışık dolsun. Kurban Bayramınız kutlu olsun.

tanrı’u Teala bu kutsal Kurban Bayramınızı hayırlı işlerinizin başlangıcı olarak kabul etsin. Kurban Bayramınız hayırlı ve mübarek olsun.

Kurban Bayramı Sözleri

Bir avuç yakarış, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj, kapatır mesafeleri birleştirir gönülleri kalbiniz nur, haneniz huzur dolsun, Bayramınız mübarek olsun.

Bu mutlu günde, güzel insanlara, özel insanlara, hani vazgeçemediklerimize, sevgilerimizi, saygılarımızı, dualarımızı gönderiyoruz. Her gününüz bir bayram olsun.

Küskünlerin sulhtığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Kurban Bayramınız kutlu olsun.

Gönüller bir olsun bu kutsal ayda düşüncelerimiz hem fikir olsun allah”ın yolunda, hayırlara vesile olsun bu mutlu gün tüm Müslümanlara Kurban Bayramı”nız kutsal olsun canım arkadaşlarıma.

Sağlıklı, huzurlu, mutlu ve ümitli bir gelecek dileğiyle… Kurban Bayramınız kutsal olsun.

neşe, sevinç, mutluluk ve huzur dolu bayramlar geçirmenizi dilerim. Kurban Bayramınız kutsal olsun.

Gören tekrar baktı: Bisikletle kurbanlıkları bu şekilde taşıdı
Hindistan’da bir vatandaş kurbanlık koyunları bisikletiyle taşıyarak ilginç görüntüler oluşturdu. Bu şaşırtan manzarayı gören başka bir aracın sürücüsünün kamerası ise kayıttaydı.

Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, size, sevdiklerinize ve tüm milletimize sağlık ve esenlikler diliyorum.

Resimli Kurban Bayramı mesajı

Resimli Kurban Bayramı bildiriı
Bu güzel günlerin coşkusunu ailenizle, sevdiklerinizle birlikte doyasıya yaşamanız temennisiyle kurban bayramınız mübarek olsun.

Kurban Bayramı Sözleri

KURBANLIK ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Aliağa Belediyesi baytar Hekimi Mustafa Güçlü, kurbanlık alacaklara ihtarlarda bulunarak, “Kurbanlık alırken hayvanı dikkatlice inceleyin. Hareketsiz veya tepki vermeyen kurbanlıkları almayın. Hareketli, besili ve gözleri canlı bakan hayvanları tercih edin” dedi.Aliağa Belediyesi baytar Hekimi Mustafa Güçlü, kurbanlık seçimi yapılırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan hususlar hakkında bilgi verdi.

Güçlü, hayvanların sağlıklı, besili, baytar sıhhat raporu, nakil belgesi, gıda, tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca belirlenen koruyucu aşıları yapılmış, hayvan kimlik sistemine kayıtlı olanlardan seçilmesi gerektiğini söylemiş oldu.Hayvanın fiziki görünümünde düzgüsel dışı bir şey olmaması icap ettiğini belirten Güçlü, “Kurbanlık olarak seçilen hayvanın özellikle kulağında küpe olup olmadığına dikkat edilmeli. Sağlıklı bir hayvanın tüy yapısı çok parlaktır. Besisi yerindedir. Hayvanın fiziki görünüşü düzgüsel olmalı, vücudunda yara, şişlik, dem bulunmamalı, yuvarlak hatlı olmalıdır. Hastalık daha ziyade zayıf hayvanlarda görülür. Vatandaşlar, hayvanın hasta olabileceğini düşündüğü zaman gerek bizlere gerekse kesim yerlerinde görev yapacak ilçe ziraat müdürlüğünün baytar hekimlerine müracaat edebilirler. Hayvanın hasta olup olmadığını kontrol ettirebilirler.

Özellikle kır danalarını ve alaca danaları satın alınırken 2 yaşından büyük olmalarına dikkat edilmelidir. Satıcılar kimi zaman bu mevzuda kurnazlık yapıp 2 yaşından küçük danaları satabiliyor. Bir öteki önemli unsur da dişi hayvanlarda görülen gebeliktir. Dişi hayvan satın alırken hayvanın hamile olmadığına dair raporunun olması gerekiyor” dedi.Aliağa Belediyesi Veterinerleri olarak bayram boyunca kesim yerlerinde denetimlerde bulunacaklarının altını çizen Güçlü, “Kurbanlık hayvan kesimlerinin işinin ehli insanoğlu tarafınca bu iş için belirlenmiş yerlerde yapılması gerekiyor. Kesim yerlerinin temiz tutulması, kesimlerin olabildiğince hijyenik bir ortamda yapılması gerekiyor. Bu mevzuda veterinerlik olarak bayram süresince Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri ile koordineli çalışacağız. Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en önemli unsurlardan bir tanesi de kesimin muntazam bir şekilde yapmasıdır. Uygunsuz kesimleri tespit ettiğimiz andan itibaren gerekli cezai işlemleri uygulayacağız” şeklinde konuştu.

Kurban bayramı sözleri ile etiketler

güzel kurban bayramı sözleri
kurbanla ilgili komik sözler
ramazan bayramı sözleri
kurbanla ilgili güzel sözler
bayram mesajları 2018 – 2019
değişik bayram mesajları 2019
resimli bayram mesajları
ramazan bayram mesajları
bayram mesajları kısa
bayram mesajları komik
resimsiz kurban bayramı mesajları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir